Archiwum "Osoby indywidualne"

Prawidłowa relacja z jedzeniem – zamiast wiecznej diety zacznij uważnie jeść

30 marca 2023 0 min.

Wykład dla wszystkich, którzy chcą przyjrzeć się swojej relacji z jedzeniem, dowiedzieć się jak budować zdrowe nawyki jedzeniowe. Także dla osób, które mają dość funkcjonowania od diety do diety w połączeniu z efektem jo-jo i chcą świadomie się odżywiać. Dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem, bez restrykcji, za to elastycznie i intuicyjnie.

Potrzebujemy jedzenia, żeby żyć. Ostatnie lata jednak zupełnie wypatrzyły relację z nim. Jemy szybko, bezrefleksyjnie, nieregularnie. Pojawia się coraz więcej zaburzeń związanych z odżywianiem i chorób dieto zależnych. Sięgamy po produkty przetworzone, modyfikowane, nastrój poprawiamy sobie słodyczami. Z drugiej strony na każdym kroku przekonywani jesteśmy, że trzeba być fit, zdrowo się odżywiać i intensywnie ćwiczyć, trzeba wyglądać młodo i być szczupłym. Namawiani jesteśmy do przechodzenia na kolejne diety, sezon na nie zmienia się regularnie, można się w tym pogubić i co gorsza, zrobić sobie krzywdę. Każda kolejna próba odchudzania zmniejsza szanse na sukces. Dobrze jest przerwać to błędne koło, zacząć jeść świadomie, ze smakiem, ciesząc się także słodkościami.

Jedzenie pełni wiele funkcji w naszym życiu. Nie tylko potrzebujemy go, by żyć. Wiele zachowań i przekonań wyciągnęliśmy z domu, często nieświadomie przekazujemy swoim dzieciom. Będzie czas i o tym porozmawiać.